Bilkent Holding

İletişim

Telefon

+90 (312) 266 58 00

E-Posta

info@tepe.com.tr

Adres

Beytepe Köyü Yolu No: 5 Bilkent, Ankara/TR

Bilkent Holding

Tepe İnşaat

Bilkent Holding

Bilkent Holding

Bünyesinde bulundurduğu seçkin markalarla Türkiye’nin öncü özel sektör kuruluşları arasında yer alan Bilkent Holding’in kuruluş hikâyesi, İhsan Doğramacı tarafından 1968 senesinde kurulan Dilek İnşaat’a kadar uzanmaktadır. 1969 yılında ise Holding’in öncü şirketlerinden Tepe Ağaç Metal ve Makina Sanayi ile Meteksan şirketleri faaliyete başlamıştır. Kurumsallaşma sürecinin bir sonucu olarak 1986 yılında köklü bir yeniden yapılanma sürecine giren bu şirketler, Bilkent Holding çatısı altında toplanarak başarılı faaliyet çizgilerine yeni halkalar eklemiştir. İnşaat, mobilya üretimi, perakende, matbaacılık, savunma sanayii, güvenlik, spor merkezleri, sigorta, turizm, enerji, gayrimenkul, hizmet sektörlerinde faaliyet göstermekte ve sahip olduğu iştirakleriyle havalimanı ve deniz otobüsleri işletmeciliğinde de etkin olarak yer almaktadır.

Bilkent Holding çatısı altında faaliyet yürüten şirketler, profesyonel kurumsal yönetim anlayışlarının yanı sıra sürdürülebilir finansal, operasyonel performanslarıyla da ciro ve pazar payı açısından sektörlerinin lider kuruluşlarıdır.

Bilkent Holding’in faaliyet çizgisini başarılı kılan unsurların başında, şirketlerin Holding’in kurumsal değer ve ilkelerinden ödün vermemek koşulu ile yeni iştirakler oluşturabilme ve Holding’in toplam kârlılığına hizmet etme yeteneğine sahip olmasıdır.

Gelecek hedeflerini beş yıllık bir stratejik plan çerçevesinde belirleyen Bilkent Holding, her geçen gün sürdürülebilir finansal ve operasyonel performansını arttırmaktadır. Faaliyet gösterdiği sektörlerdeki öncü konumunu pekiştirmeye odaklanan Holding, kamu-özel sektör işbirliği projelerini, özelleştirmeleri, yurt dışındaki yatırım fırsatlarını ve teknolojiye yönelik yatırım projelerini, bünyesindeki uzman kadrolar aracılığıyla yakından takip etmekte ve gerekli aksiyonları başarıyla almaktadır. Türkiye özel sektörünün gelişimine nitelikli katkılar sunan 50 yılla yakın bir deneyimden beslenen Bilkent Holding, önümüzdeki dönemde de yenilikçi faaliyet çizgisi ile Türkiye için katma değer yaratmaya devam edecektir.