İştirakler

İletişim

Telefon

+90 (312) 266 58 00

E-Posta

info@tepe.com.tr

Adres

Beytepe Köyü Yolu No: 5 Bilkent, Ankara/TR

Tepe Prefabrik

Türkiye’nin ilk prefabrik bina üreticilerinden olan Tepe Prefabrik, sektöründe Türkiye’nin ve bulunduğu coğrafi bölgenin en eski ve köklü kuruluşlarındandır. Kurulduğu 1977 senesinden bugüne, prefabrik sektörüne öncülük etmiş olup, sektöründeki birçok yenilik ve uygulama, Tepe Prefabrik İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından gerçekleştirilmiştir.

Meteksan Savunma

2006 yılında Bilkent Holding bünyesinde faaliyet gösteren yüksek teknoloji şirketlerinin savunma sanayisine yönelik proje ve aktivitelerini tek bir çatıda birleştirmek ve koordine etmek amacıyla kurulan Meteksan Savunma, bugün sualtı akustik sistemleri, algılayıcı sistemleri, haberleşme sistemleri ve simülasyon sistemleri alanlarında faaliyet göstermektedir.

Bilintur Catering Centre (BCC)

Bilintur Catering Centre, 1993 yılında İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi'nin öğrenci ve öğretim kadrosuna yemek hizmeti vermek amacıyla Doğu Kampüs'te kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren, sektörün sunduğu her türlü teknolojik altyapı imkânını değerlendirerek sürdürülebilir hizmet kalitesine ulaşan Şirket, bugün, toplu yemek, alanında faaliyet göstermektedir.

Tepe Savunma ve Güvenlik

Tepe Savunma ve Güvenlik, 1993 yılında Bilkent Holding bünyesinde Özel Güvenlik teşkilatı olarak, Holding ve bağlı şirketlerin özel güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla faaliyete geçmiş ve 1997 yılında Anonim Şirket hüviyeti kazanmıştır. Sunduğu hizmetlerin odağında yer alan “can ve mal güvenliğinin sağlanması” gibi önemli bir sorumluluk üstlenen Tepe Savunma ve Güvenlik, kurulduğu günden bu yana müşterilerine beklentilerinin üzerinde hizmet sunabilmek amacıyla kalite çalışmalarına her zaman önem vermiştir.

Tepe Servis

Tepe Servis, 2008 yılında entegre tesis yönetimi (temizlik-güvenlik-teknik bakım-bahçe bakım-ofis destek, vb.) alanında faaliyet göstermek amacıyla kurulmuştur. Sektörün genç şirketlerinden olan Tepe Servis'in temel hedefi, büyüme ve müşteri memnuniyetidir.

Tepe İş Sağlığı ve Güvenliği

Tepe İş Sağlığı ve Güvenliği A.Ş. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri alanında faaliyet göstermek ve Bilkent Holding kuruluşlarına hizmet vermek amacıyla 12 Nisan 2013 tarihinde kurulmuştur. Şirket’in sektöre yönelik stratejik öncelik ve hedefleri Bilkent Holding A.Ş.’ye bağlı şirketlerin ve tüm paydaşların iş sağlığı ve güvenliği maliyetlerini ve risklerini asgari düzeye düşürerek, azami fayda elde etmektir. İş sağlığı ve güvenliğinin yeni bir sektör olması sebebiyle henüz tüm yönetmelikler çıkarılmamış ancak; Şirket tarafından yapılan ve yapılacak çalışmalar sonucunda sektörde lokomotif şirket olmak hedeflenmektedir.

Bilintur / Bilkent Otel

Başkent Ankara'da 1991 yılında kapılarını açan Bilkent Otel ve Konferans Merkezi, uluslararası çağdaş otelcilik anlayışını, sürekli gelişim ve yenilikçilik ilkesiyle misafir memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını sürdürmektedir. Aynı zamanda bir otelin konferans merkezi olarak da hizmet verebileceğini göstererek başkenti yeni bir otelcilik anlayışıyla tanıştırmıştır.

Tepe Home

Tepe Home, ülkemizde mobilya ve ev aksesuarı perakendeciliği alanında faaliyet gösteren ilk ve en büyük mağazalar zinciri ve üretim tesislerine sahip bir kuruluştur. Şirket, kuruluşundan itibaren hızlı bir büyüme sürecine girmiş ve günümüzde sektörün öncü markası haline gelmiştir.

Tepe Betopan

1984 yılında, iki temel inşaat maddesi olan çimento ve ahşabın bir araya getirilmesiyle oluşturulan, prefabrik ve çelik konstrüksiyon yapı alt sektöründe kullanılan ilk ürünü betopan® markalı çimentolu yonga levhayı üreten Tepe Betopan Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., aradan geçen çeyrek asırlık sürede araştırma, yenileme ve büyümeye özel önem vermiştir. Bu faaliyetlerinin doğal bir sonucu olarak, öncelikle üretim kapasitesini üç kat artırmış ve elde ettiği marka değeri sayesinde çok yüksek marka bilinirliğine sahip ürünlerin yaratıcısı olmuştu

Sports International

1993 yılında Türkiye’ye kurumsal olarak fitness ve spor merkezleri işletmeciliğini getiren ilk kuruluş olan Sports International A.Ş., 1995 yılından bugüne spor ve sağlıklı yaşam alanlarında yeniliklerin ve kalitenin öncüsü olarak, son teknolojiyle donatılmış altyapısı, kaliteli, güler yüzlü ve konusunda uzman kadrosuyla birlikte, üye memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını sürdürmeye devam etmektedir.

Bilenerji

Bilenerji, 1993 yılında İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi başta olmak üzere Bilkent Holding'e bağlı şirketlerin elektrik ihtiyacını kesintisiz biçimde karşılamak üzere kurulmuştur. 1994 yılında 4,5 MW kapasiteyle üretim faaliyetlerine başlayan Şirket, 2001 yılında devreye aldığı Rolls-Royce marka gaz türbini ve Allen Steam marka buhar türbininden oluşan kombine çevrimle toplam 36,5 MW kurulu güce ulaşmıştır.

Bilsigorta

Bilsigorta, Bilkent Holding'e bağlı kuruluşlara ve çalışanlarına hizmet vermek üzere 1989 yılında kurulmuştur ve Holding'in en eski şirketlerindendir. Şirket'in öncelikli amacı, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi ve Bilkent Holding kuruluşlarının ve çalışanlarının sigorta ihtiyaçlarına, uygun fiyat ve geniş teminatlarla çözüm yaratmakla beraber 2005 yılında, yönetimin aldığı karar doğrultusunda holding dışında da ticari faaliyet göstermeye başlayan Bilsigorta, aradan geçen bu süreçte profesyonel anlayışla ülkemiz ve ülke dışındaki bir çok ticari işletmelere, sigorta ihtiyaçlarının çözümüne yönelik başarılı çalışmalarda bulunmuştur. Bugün ülkemizin en tanınmış ve saygın aracı kuruluşlarından birisidir.

Bilbak

1991 yılında Bilkent Holding bünyesinde kurulan ve pek çok özel şirket, resmi daire ve üniversiteye personel destek ve bakım hizmeti veren Bilbak, Eylül 2011’den beri de inşaat faaliyetlerinde bulunmaktadır. Bilbak; inşaat, personel destek ve bakım hizmetleri sağlamakta, Ankara ve Erzurum’da inşaat yapım hizmetleri vermektedir.

Meteksan Matbaacılık

1969 yılında hastanelere oksijen gazı üretmek ve pazarlamak amacıyla kurulan Meteksan, bugün kağıt, matbaacılık ve kırtasiye sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Türkiye'de ilk özel girişimle kurulan kağıt üretim tesislerine sahip olan ve ilk sürekli form, bandrol ve otokopili kağıt üretimini gerçekleştiren Meteksan, mümkün olan en yüksek katma değerli ürünleri üreterek kârlılığını ve marka değerini artırmayı stratejik hedefleri olarak belirlemiştir.

Tepe Emlak

Bugüne kadar Türkiye genelinde 11 alışveriş merkezine ait toplam 1,5 milyon m² metrekare arazi, Tepe Emlak Yatırım İnşaat ve Ticaret A.Ş. tarafından geliştirilmiştir. Tepe Emlak hali hazırda Bilkent Center, Bilkent Station, Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi, Tepe Prime Avenue’nun mülk yönetimini gerçekleştirmekte ve son dönemde gerçekleştirilen bazı karma projelerin ticari alanları ile ilgili kiralama ve konsept danışmanlığı hizmetini vermektedir.

Ankara Teknoloji Geliştirme Merkezi (Cyberpark)

Bilkent CYBERPARK, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden Bilkent Üniversitesi ve Bilkent Holding tarafından 2002 yılında kurulmuş olup Türkiye’nin ilk özel üniversite teknokentidir. Bilkent CYBERPARK, çeşitli sektörlerde alanında lider 220’nin üzerinde ileri teknoloji firması, 6 Araştırma Merkezi ve 3500’ün üzerinde Ar-Ge personeli ile teknoloji tabanlı girişimcilik ekosisteminde önemli bir yere sahiptir. Bu misyonun bir parçası olarak, Bilkent CYBERPARK, şirketlere ve kuluçkalara sürekli olarak büyüme fırsatları sunarak sadece hedef ülkelerde varlığımızı sürdürmek için değil aynı zamanda şirketlerimiz için potansiyel iş fırsatları belirlemek amacıyla ortaklıklar oluşturur

Tepe USA

%100 Tepe İnşaat sermayesiyle, Washington D.C.'de kurulan Tepe USA LLC, Tepe Insaat'ın Amerika'daki yatırım ve taahhüt islerinin koordinasyonu amacıyla hayata geçirilmistir.
Tepe USA