Kuruluş - 1969

1969 yılında Ankara'da faaliyetlerine başlayan Tepe Ağaç Metal ve İnşaat Sanayi Ltd. Şti, Tepe Grubu'nun ilk kilometre taşı olmuştur. 1986'da Tepe Grubu'nun yeniden yapılanma süreci tamamlanmış ve bu tarihten itibaren Tepe İnşaat, Bilkent Holding'in bir parçası olarak etkinliklerine devam etmiştir.

Bilkent Üniversitesi Kampüsü - 1982

Bilkent Üniversitesi kampüsü, %60’ı ağaçlandırılmış bir alan üzerine kurulmuştur. Modern ve bakımlı binaları ile üniversitenin kapalı alanları 500.000 metrekareyi bulmaktadır.

Tamamı Tepe İnşaat tarafından yapılmış olan Bilkent Üniversitesi Kampüsü yurtları, spor tesisleri, kütüphanesi, bilgisayar laboratuvarları, kafeteryaları, 24 saat açık sağlık merkezi, marketleri, büfeleri, eczanesi ve postanesiyle bir üniversite kampüsünde bulunması gereken tüm olanaklara sahiptir. Öğrenci kulüplerinin etkinlikleri, konserler, festivaller, sergiler, söyleşiler ve diğer faaliyetler, zengin bir kültür, sanat ve eğlence atmosferi yaratmaktadır.

Atatürk Havalimanı - 1999

Türkiye'nin havalimanı terminali konusundaki ilk özelleştirmesi olan ve edvam ihalesinde ihale tutarıyla Türkiye'de yeni bir rekor kıran Atatürk Havalimanı, günümüzde havalimanı işletmeciliği konusunda bir marka haline gelen TAV 'ın da doğuşudur. TAV'ın da katkılarıyla Atatürk Havalimanı,Türkiye'deki öneminin yanında ilerleyen yıllarda Ortadoğu - Avrupa arasındaki uluslararası hatlar için de önemli bir bağlantı noktası haline gelmiş, bu başarılı sonuçların neticesinde de uluslararası hava trafiğinin İstanbul'a taşınmasında ve 3. havalimanının hayata geçirilmesinde önemli bir rol oynamıştır.

Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi - 2000

Gazilerimizin rehabilitasyonu ve bakımı için Milli Savunma Bakanlığı çatısı altında faaliyet gösteren tam teşekküllü 100.000 metrekarelik bu tesis, Tepe İnşaat'ın sağlık tesisleri konusundaki önemli kilometre taşlarından biridir.

Kemer Rose Residence - 2001

Göktürk'ün ilk projelerinden olan Kemer Rose Residence, bulunduğu bölgenin dokusunun gelişiminde önemli bir rol oynamıştır. 26.000 metrekarelik inşaat alanına sahip proje Tepe İnşaat'ın lüks konut tecrübesinin örneklerinden biridir.

Beykoz Konakları ve Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi - 2002

1993 yılında inşaatına başlanan Beykoz Konakları, orman içerisinde, tarihi Av Köşkü’nün bulunduğu 100 hektarlık alanda, ağaçlar kesilmeden inşa edilmiş 401 konaktan oluşmaktadır. Tepe İnşaat'ın İstanbul'daki ilk yatırım projesi olan Beykoz Konakları, halen İstanbul'un en prestijli projelerinden birisidir.

155.000 metrekarelik alana sahip Tepe Nautilus, İstanbul’un önde gelen gözde yerleşim alanları arasında yer alan Kadıköy Acıbadem’de Eylül 2002 tarihinden bu yana faaliyet göstermektedir. 29 Ekim 2013 tarihinde tamamlanan Marmaray’ın Ayrılıkçeşme Durağı’nın hemen çıkışında bulunma avantajını, altın orana sahip nautilus heykelinin de sergilendiği bir meydan düzenlemesi ile birleştiren Tepe Nautilus, İstanbullulara keyifli bir buluşma noktası sunmaktadır.

Kanyon Alışveriş Merkezi - 2004

Tepe İnşaat tarafından anahtar teslim müteahhitliğinin gerçekleştirildiği Kanyon, İstanbul’un en prestijli alışveriş merkezlerinden birisidir. 4 kat ve 160 mağazadan oluşan komplekste birçok restoran, kafe, bar, sinema salonu ve spor salonları da mevcuttur. Sadece bunlarla kalmayıp içerisinde rezidans ve ofisler de barındırmaktadır. 179 konutun yanında kompleksin yüksek yapısı ofisler için ayrılmış 26 kattan oluşur. Şekli bir kanyonu andırdığından bu ismi alan kompleks açık, yarı açık ve kapalı mekanlardan oluşan bir alışveriş merkezidir.

Bakü-Tiflis-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı - 2005

Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Boru Hattı, Azerbaycan Bakü yakınlarındaki Sangaçal terminalinden gelen petrolü, Türkiye Akdeniz kıyısında Ceyhan deniz terminaline taşımaktadır. Toplam uzunluğu 1.768km olan ve tüm uzunluğu boyunca gömülü olan boru hattının, Gürcistan'da 249 km'si, Azerbaycan'da 443 km'si, ve Türkiye'de 1.076 km'si yer almaktadır. Hattın Türkiye sınırları içindeki tüm imalatı Tepe İnşaat tarafından gerçekleştirilmiştir.

Narcity & Esenboğa Havalimanı - 2006

Bölgenin ilk ve en büyük toplu konut projesi olan Narcity, dış cephedeki renk kombinasyonu, farklı balkon yapıları, manzara, yön, diğer yapılar gibi faktörleri birarada düşündüğümüzde tek yüzlü, bütün mekanları aynı yöne bakan ve diğer yapılarla içiçe olma ihtimali çok azaltılmış bir modern kent projesidir. Bulunduğu bölgenin gelişimini şekillendiren ve bölgenin kendi adıyla anılmasını sağlayan Narcity, mimarisi ve inşaat kalitesiyle başarısını kanıtlamış bir projedir.

Bilkent Bahçe Konutları - 2007

Ankara'nın en prestijli konut projelerinden biri olan Bilkent Bahçe kontları, Tepe İnşaat'ın hayata geçirdiği üst segment projelerinden birisidir.

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi - 2008

Tepe İnşaat’ın hayata geçirdiği Hacettepe Üniversitesi Hastanesi, 24 Ana Bilim Dalı, 23 Bilim Dalı mevcut olup, 30 poliklinik, 28 klinik, 10 yoğun bakım bölümü, 2 ameliyathane (27 ameliyat odası) ile sağlık hizmeti sunulmaktadır. Bugün itibariyle, 730 yatak kapasitesine sahip olan hastanede, dahili ve cerrahi alanlarda toplam 80 yoğun bakım yatağı bulunmaktadır. Hasta odaları tek ve iki kişilik yataklı odalar şeklinde standart yatak tarifesine uygun olup, bunların 21’i suit oda niteliğindedir.

Tepe Prime - 2009

Başkent Ankara’nın sosyal yaşamına olumlu katkı sağlamak, kente yeni bir buluşma noktası kazandırmak için yola çıkan Tepe Prime Avenue, farklı damak zevklerine hitap eden kafe, restoran ve eğlence mekânlarına ev sahipliği yapıyor.
Türkiye’nin gözde kafe, restoran ve eğlence markaları tarafından tercih edilen Tepe Prime Avenue, özgün mimarisi ve açık hava konseptiyle Ankara’da bir ilke imza atıyor. Agora fikrinden hareketle tasarlanan Tepe Prime Avenue, içerisindeki mekânlara farklı yönlerden ulaşılmasıyla ve özel peyzaj düzenlemeleriyle mimari farklılıklar taşıyor.

Narkule - 2010

Narcity'nin başarısını pekiştiren ve Narcity'nin hemen yanında yer alan Narkule, 27 katıyla eşsiz bir deniz manzarası sunuyor. 08 adet 2+1 ve 3+1'lerden oluşan projede açık havuz, fitness salonu ve sauna gibi ortak kullanım alanları mevcut.

Trakya Glass Rus Zao Float Fabrikası - 2011

Şişecam'ın Rusya'daki cam ve cam işleme tesisi olan 150.000 metrekare büyüklükteki Trakya Glass Rus Zao Float ve Otomotiv Camı Fabrikası İnşaatı'na başlanmış ve 3 yıl içinde tamamlanmıştır.

Narlife Konut Projesi - 2012

Hayatın tüm renklerini barındıran benzersiz mimarisiyle alışılmışın dışına çıkarak çok özel ve ayrıcalıklı bir yaşam alanı yaratan NarLife, sakinlerine maviyi, yeşili ve huzuru bir arada sunuyor. Toplam 29.500 m2 alan üzerine kurulu NarLife, muhteşem bir adalar manzarasına sahip. Marmara Denizi’nin tüm güzelliklerini, mavinin tüm tonlarını dört mevsim boyunca dolu dolu yaşamanız NarLife’ta mümkün. Yaklaşık 2000 m2’lik sosyal tesis alanına sahip olan NarLife’ta yer alan açık ve kapalı havuzlar, çocuk havuzu, çocuk oyun alanı, sauna, fitness salonu, market ve kafesiyle site sakinlerine sosyal, sportif faaliyetlerle dolu dolu bir yaşamın kapılarını açıyor.

AND Plaza Kozyatağı - 2016

İstanbul Anadolu Yakası'nın en prestijli A+ ofis projelerinden birisi olan AND Plaza, Tepe İnşaat'ın anahtar teslim hizmeti ile hayata geçirilmiştir. Toplam 73.325 metrekare inşaat alanı ve 35.418 metrekare kiralanabilir alana sahip olan AND Plaza, üretiminde ve işletmesindeki çevreci politikaları sayesinde Leed Platinum sertifikasına sahiptir.

Türkmenistan Cam ve Cam Ürünleri Fabrikası - 2017

Türkmenistan'ın ilk cam üretim tesisi, Tepe İnşaat'ın A'dan Z'ye anahtar teslim üretim tesisi kurma tecrübesi ile hayata geçiyor. İş hacmi 527 Milyon Dolar’a ulaşan proje üretim prosesleri de dahil olmak üzere Tepe İnşaat tarafından tasarlarak hayata geçirilmiştir.

SİZİ ARAYALIM