Kuruluş - 1969

1969 yılında Ankara'da faaliyetlerine başlayan Tepe Ağaç Metal ve İnşaat Sanayi Ltd. Şti, Tepe Grubu'nun ilk kilometre taşı olmuştur. 1986'da Tepe Grubu'nun yeniden yapılanma süreci tamamlanmış ve bu tarihten itibaren Tepe İnşaat, Bilkent Holding'in amiral gemisi olarak etkinliklerine devam etmektedir.

Bilkent Üniversitesi Kampüsü - 1982

Bilkent Üniversitesi kampüsü, %60’ı ağaçlandırılmış bir alan üzerine kurulmuştur. Modern ve bakımlı binaları ile üniversitenin kapalı alanları 500.000 metrekareyi bulmaktadır.

Tamamı Tepe İnşaat tarafından yapılmış olan Bilkent Üniversitesi Kampüsü; eğitim tesisleri, kütüphanesi, yurtları, spor tesisleri, sağlık merkezi ve diğer destek tesisleriyle günün 24 saati yaşayan bir üniversite kampüsünde bulunması gereken tüm olanaklara sahiptir. Öğrenci kulüplerinin etkinlikleri, konserler, festivaller, sergiler, söyleşiler ve diğer faaliyetler, zengin bir kültür, sanat ve eğlence atmosferi yaratmaktadır.

Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi - 1989

Türkiye'nin seçkin eğitim kurumlarından olan Dokuz Eylül Üniversitesi'nin  araştırma ve uygulama hastanesi 92.600 metrekarelik inşaat alanıyla Tepe İnşaat'ın ilk sağlık kampüslerinden birisi olarak hayata geçirilmiştir.

Bilkent Konutları - 1990

Ankara'nın güzide semti olan Bilkent Konutları'nın yapımına Bilkent 1 projesi ile başlanmıştır. Yıllar içinde Bilkent 2 ve Bilkent 3 ile büyüyen Bilkent Konutları, 4.000 konutluk bir yerleşim merkezine dönüşmüştür.

Bilkent Plaza İş ve Ticaret Merkezi - 1991

Bilkent Konutlarına komşu olarak inşa edilen Bilkent Plaza İş ve Ticaret Merkezi, 130.000 metrekarelik inşaat alanıyla Bilkent konut bölgesinin gelişimine önemli bir katkıda bulunmuştur.

Dünya Ticaret Merkezi - 1992

Yapıldığı tarihten beri İstanbul'daki en büyük uluslararası ticaret merkezi olan İstanbul Dünya Ticaret Merkezi, Atatürk Havalimanı'na ve Fuar Merkezi'ne yakınlığı ile öne çıkmaktadır. Ofis katlarının buluşma noktasında bir alışveriş merkezi de bulunduruan Dünya Ticaret Merkezi, hizmete geçirilen metro istasyonuyla beraber değeri gün geçtikçe artmakta olan bir yapıdır.

Beykoz Konakları - 1993

1993 yılında inşaatına başlanan Beykoz Konakları, orman içerisinde, tarihi Av Köşkü’nün bulunduğu 100 hektarlık alanda, ağaçlar kesilmeden inşa edilmiş 401 konaktan oluşmaktadır. Tepe İnşaat'ın İstanbul'daki ilk yatırım projesi olan Beykoz Konakları, halen İstanbul'un en prestijli projelerinden birisidir.

 

Sports International - 1993

1993 yılında Bilkent tesisi ile faaliyetlerine başlayan Sports International, Türkiye'ye spor kültürünün aşılanmasında önemli bir rol oynamıştır. Bu gün Ankara, İzmir ve İstanbul'da toplam 7 tesiste 9 kapalı, 26 açık olmak üzere toplam 35 adet tenis, 8 adet Squash kortu, 18 adet yüzme havuzu ve çocuk havuzu ile 67.467 m² kapalı alan ve 126.200 m² açık alan olmak üzere toplamda 193.667 m²'lik bir alanda hizmet vermektedir. Sports International, yatırımlarını yalnızca fiziksel mekanlarda değil, insana yatırımın öneminin bilinciyle, sağlıklı yaşam için hayal edilen her türlü aktiviteyi modern, en iyi altyapı ve güler yüzlü profesyonel kadro ile uygulamaktadır.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi - 1993

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi, özellikle organ nakillerinde ülkemizin en önde gelen merkezlerinden biridir. Hastane bugün onkoloji, kardiyovasküler cerrahi, acil yardım ve travmatoloji, reanimasyon, yoğun bakım ve diğer tıbbi alanlarda da etkin, verimli ve kaliteli sağlık hizmeti vermektedir. Ayrıca Günübirlik Cerrahi Merkezi’nde küçük cerrahi operasyonlar gerçekleştirilebilmekte ve hastalar ameliyat olduktan sonra aynı gün taburcu olabilmektedirler.

İş Bankası Genel Müdürlük Kompleksi - 1996

26 Ağustos 2000 tarihinde tamamlanan İş Kuleleri, açıldığı günden beri bankanın imajında çok önemli bir yer tutmaktadır. 1, 3.000'den fazla personele hizmet veren İş Kuleleri kompleksinde ayrıca bir tiyatro/konser salonu, İş Sanat galerisi, alışveriş merkezi, lokantalar ve garaj bulunmaktadır.

Bilkent Alışveriş Merkezi - 1996

1996 yılında Bilkent bölgesindeki ihtiyacı karşılamak üzere hayata geçiren Bilkent Alışveriş Merkezi (Bilkent Center), Türkye'de alışveriş merkezlerine yeni bir standart getirmiştir. Bilkent Alışveriş Merkezi'nin başarısı, Tepe İnşaat'ın bir yatırımı olan M1 Alışveriş Merkezleri'nin doğmasına neden olmuştur. M1 Alışveriş Merkezleri ilerleyen yıllarda İstanbul, Konya, Adana ve Gaziantep'deki AVM'leriyle Türkiye'nin önde gelen AVM markalarından birisi haline gelmiştir.

Atatürk Havalimanı - 1999

Türkiye'nin havalimanı terminali konusundaki ilk özelleştirmesi olan ve edvam ihalesinde ihale tutarıyla Türkiye'de yeni bir rekor kıran Atatürk Havalimanı, günümüzde havalimanı işletmeciliği konusunda bir marka haline gelen TAV 'ın da doğuşudur. TAV'ın da katkılarıyla Atatürk Havalimanı,Türkiye'deki öneminin yanında ilerleyen yıllarda Ortadoğu - Avrupa arasındaki uluslararası hatlar için de önemli bir bağlantı noktası haline gelmiş, bu başarılı sonuçların neticesinde de uluslararası hava trafiğinin İstanbul'a taşınmasında ve 3. havalimanının hayata geçirilmesinde önemli bir rol oynamıştır.

Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi - 2000

Gazilerimizin rehabilitasyonu ve bakımı için Milli Savunma Bakanlığı çatısı altında faaliyet gösteren tam teşekküllü 100.000 metrekarelik bu tesis, Tepe İnşaat'ın sağlık tesisleri konusundaki önemli kilometre taşlarından biridir.

Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi - 2000

155.000 metrekarelik alana sahip Tepe Nautilus, İstanbul’un önde gelen gözde yerleşim alanları arasında yer alan Kadıköy Acıbadem’de Eylül 2002 tarihinden bu yana faaliyet göstermektedir. 29 Ekim 2013 tarihinde tamamlanan Marmaray’ın Ayrılıkçeşme Durağı’nın hemen çıkışında bulunma avantajını, altın orana sahip nautilus heykelinin de sergilendiği bir meydan düzenlemesi ile birleştiren Tepe Nautilus, İstanbullulara keyifli bir buluşma noktası sunmaktadır.

Kemer Rose Residence - 2001

Göktürk'ün ilk projelerinden olan Kemer Rose Residence, bulunduğu bölgenin dokusunun gelişiminde önemli bir rol oynamıştır. 26.000 metrekarelik inşaat alanına sahip proje Tepe İnşaat'ın lüks konut tecrübesinin örneklerinden biridir.

Afganistan Projeleri - 2002

2002 yılında başlanan Afganistan'ın rehabilitasyon sürecinde 16 ayrı proje ile 2010 yılına kadar toplam 210.000 metrekare üst yapı ve 300.000 metrekare alt yapı projesi hayata geçirilmiştir.

Kanyon Alışveriş Merkezi - 2003

Tepe İnşaat tarafından anahtar teslim müteahhitliğinin gerçekleştirildiği Kanyon, İstanbul’un en prestijli alışveriş merkezlerinden birisidir. 4 kat ve 160 mağazadan oluşan komplekste birçok restoran, kafe, bar, sinema salonu ve spor salonları da mevcuttur. Sadece bunlarla kalmayıp içerisinde rezidans ve ofisler de barındırmaktadır. 179 konutun yanında kompleksin yüksek yapısı ofisler için ayrılmış 26 kattan oluşur. Şekli bir kanyonu andırdığından bu ismi alan kompleks açık, yarı açık ve kapalı mekanlardan oluşan bir alışveriş merkezidir.

Ankara Esenboğa Havaalanı - 2004

TAV Havalimanları tarafından işletilen Ankara Esenboğa Havalimanı, Türkiye'nin iç ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı ve yolcu trafiği açısından ülkenin en büyük dördüncü havalimanıdır. Uluslararası Havalimanları Konseyi –Avrupa (ACI-Europe) 2009’da Ankara Esenboğa Havalimanı’nı, “5-10 milyon yolcu” kategorisinde "en iyi havalimanı" seçmiştir.

Bakü-Tiflis-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı - 2005

Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Boru Hattı, Azerbaycan Bakü yakınlarındaki Sangaçal terminalinden gelen petrolü, Türkiye Akdeniz kıyısında Ceyhan deniz terminaline taşımaktadır. Toplam uzunluğu 1.768km olan ve tüm uzunluğu boyunca gömülü olan boru hattının, Gürcistan'da 249 km'si, Azerbaycan'da 443 km'si, ve Türkiye'de 1.076 km'si yer almaktadır. Hattın Türkiye sınırları içindeki tüm imalatı Tepe İnşaat tarafından gerçekleştirilmiştir.

Antalya Devlet Hastanesi - 2005

Türkiye'nin ilk eğitim ve araştırma devlet hastanelerinden biri olan Antalya Devlet Hastanesi, 2 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanarak hizmete açılmıştır.

Süleymaniye Üniversitesi Kampüsü - 2005

Tepe İnşaat'ın Üniversite kampüsü oluşturma konusunda tecrübelerinin bir ürünü olan Süleymaniye Üniversitesi Kampüsü, 363 bin metrekarelik yapı alanı ile tamamı Tepe İnşaat tarafından tasarlanmış ve hayata geçirilmiş olup, Türk İnşaat sektörünün yakın coğrafyamızın gelişimindeki en önemli temsilcilerinden birisidir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı - 2005

2016 yılında 11.951.183 yolcu ve 86.248 uçak trafiğine ev sahipliği yapan ve TAV Havalimanları tarafından işletilen İzmir Adnan Menderes Uluslararası Havalimanı, ülkenin en işlek beşinci havalimanıdır. Kargo trafiği bakımından ise 19.620 ton ile ülkedeki havalimanları arasında üçüncü sıradadır.

Narcity - 2006

Bölgenin ilk ve en büyük toplu konut projesi olan Narcity, dış cephedeki renk kombinasyonu, farklı balkon yapıları, manzara, yön, diğer yapılar gibi faktörleri birarada düşündüğümüzde tek yüzlü, bütün mekanları aynı yöne bakan ve diğer yapılarla içiçe olma ihtimali çok azaltılmış bir modern kent projesidir. Bulunduğu bölgenin gelişimini şekillendiren ve bölgenin kendi adıyla anılmasını sağlayan Narcity, mimarisi ve inşaat kalitesiyle başarısını kanıtlamış bir projedir.

Trakya Cam - Anadolu Cam Yenişehir Fabrikaları - 2006

Şişecam'ın Bursa Yenişehir'de cam endüstrisi alanında hayata geçirdiği toplam 200.000 metrekare büyüklükteki 5 adet cam fabrikası ve cam işleme tesisi inşaatı Tepe İnşaat kalitesiyle hayata geçirilmiştir.

Bilkent Bahçe Konutları - 2007

Ankara'nın en prestijli konut projelerinden biri olan Bilkent Bahçe kontları, Tepe İnşaat'ın hayata geçirdiği üst segment projelerinden birisidir.

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi - 2008

Tepe İnşaat’ın hayata geçirdiği Hacettepe Üniversitesi Hastanesi, 24 Ana Bilim Dalı, 23 Bilim Dalı mevcut olup, 30 poliklinik, 28 klinik, 10 yoğun bakım bölümü, 2 ameliyathane (27 ameliyat odası) ile sağlık hizmeti sunulmaktadır. Bugün itibariyle, 730 yatak kapasitesine sahip olan hastanede, dahili ve cerrahi alanlarda toplam 80 yoğun bakım yatağı bulunmaktadır. Hasta odaları tek ve iki kişilik yataklı odalar şeklinde standart yatak tarifesine uygun olup, bunların 21’i suit oda niteliğindedir.

Tepe Prime - 2009

Başkent Ankara’nın sosyal yaşamına olumlu katkı sağlamak, kente yeni bir buluşma noktası kazandırmak için yola çıkan Tepe Prime Avenue, farklı damak zevklerine hitap eden kafe, restoran ve eğlence mekânlarına ev sahipliği yapıyor.
Türkiye’nin gözde kafe, restoran ve eğlence markaları tarafından tercih edilen Tepe Prime Avenue, özgün mimarisi ve açık hava konseptiyle Ankara’da bir ilke imza atıyor. Agora fikrinden hareketle tasarlanan Tepe Prime Avenue, içerisindeki mekânlara farklı yönlerden ulaşılmasıyla ve özel peyzaj düzenlemeleriyle mimari farklılıklar taşıyor. 

Trakya Glass Rus Zao Float Fabrikası - 2011

Şişecam'ın Rusya'daki düz cam ve cam işleme tesisi olan 150.000 metrekare büyüklükteki Trakya Glass Rus Zao Float Fabrikası İnşaatı'na başlanmıştır.

Narlife Konut Projesi - 2012

Hayatın tüm renklerini barındıran benzersiz mimarisiyle alışılmışın dışına çıkarak çok özel ve ayrıcalıklı bir yaşam alanı yaratan NarLife, sakinlerine maviyi, yeşili ve huzuru bir arada sunuyor. Toplam 29.500 m2 alan üzerine kurulu NarLife, muhteşem bir adalar manzarasına sahip. Marmara Denizi’nin tüm güzelliklerini, mavinin tüm tonlarını dört mevsim boyunca dolu dolu yaşamanız NarLife’ta mümkün. Yaklaşık 2000 m2’lik sosyal tesis alanına sahip olan NarLife’ta yer alan açık ve kapalı havuzlar, çocuk havuzu, çocuk oyun alanı, sauna, fitness salonu, market ve kafesiyle site sakinlerine sosyal, sportif faaliyetlerle dolu dolu bir yaşamın kapılarını açıyor.

AND Plaza Kozyatağı - 2014

İstanbul Anadolu Yakası'nın en prestijli A+ ofis projelerinden birisi olan AND Plaza, Tepe İnşaat'ın anahtar teslim hizmeti ile hayata geçirilmiştir. Toplam 73.325 metrekare inşaat alanı ve 35.418 metrekare kiralanabilir alana sahip olan AND Plaza, üretiminde ve işletmesindeki çevreci politikaları sayesinde Leed Platinum sertifikasına sahiptir.

13 adet Hububat Depolama ve İşleme Tesisi - Türkmenistan - 2014

Türkmenistan’da 13 farklı lokasyonda, 360 ton kapasiteli hububat depolama ve işleme tesislerinin inşaatları Tepe İnşaat güvencesiyle hayata geçirilmiştir.

Park Mozaik - 2014

Ankara’nın ihtiyaçlarını çok iyi bilen Tepe ve Mesa tarafından, Çayyolu - Yaşamkent’te 75 dönümlük arazi üzerine inşaa edilen Park Mozaik'te 2+1’den, 6+1’e kadar uzanan geniş bir yelpazede yer alan daire seçenekleri, bahçe ve teras keyfini özgürce yaşamanızı sağlıyor. 

 

Türkmenistan Cam ve Cam Ürünleri Fabrikası - 2015

Türkmenistan'ın ilk cam üretim ve işleme tesisi olan kompleks, Tepe İnşaat'ın tasarım, yapım ve ekipman temin ve montajı ile A'dan Z'ye anahtar teslimi tesis kurma tecrübesi ile hayata geçirilmiştir.

AND Pastel - 2016

AND Gayrimenkul'ün ikinci projesi olan AND Pastel, İstanbul Kartal'da Tepe İnşaat kalitesiyle yükseliyor.

Tepe Aura - 2017

Ömerli’de, 3. köprü bağlantısının hemen yanında, her penceresinden yeşilin göründüğü, tüm kapılarının yeşilin bin bir tonuna açıldığı masalsı bir yer hayal edin...Siz de bu masalın bir parçası olmak istemez miydiniz? Tepe Aura’da, 160 yıllık meşe ağacının gölgesinde, hikayesiyle tüm masalları gölgede bırakacak yepyeni bir hayat başlıyor.

SİZİ ARAYALIM